Munca la negru, pedepsită drastic: amenzi uriașe până la 1 milion de lei și controale cu body-cam
Guvernul anunță o înăsprire majoră a sancțiunilor pentru angajatorii care folosesc „munca la negru”, măsură prezentată ca parte a luptei împotriva evaziunii și a pierderilor la buget, dar și pentru protejarea drepturilor salariaților. Conform materialului informativ din imagine, noile prevederi intră în vigoare începând de astăzi, 18 decembrie 2025. Ce se schimbă, pe scurt • […]