Brașov și Volvi, o punte culturală și turistică între România și Grecia – Primul pas: un concert coral extraordinar
Astăzi, municipiul Brașov a fost gazda unui moment istoric în relațiile culturale și turistice dintre România și Grecia. O delegație a municipalității Volvi, condusă de primarul Diamantis Liamas, s-a întâlnit cu primarul George Scripcaru și viceprimarii municipiului Brașov pentru a pune bazele unei colaborări de lungă durată. Primul pas în această prietenie este un eveniment cultural impresionant: un concert coral eleno-român desfășurat în prestigioasa sală a Colegiului Național “Andrei Șaguna”.