Zilnic online

FC Braşov Under 19, în sferturile de finală ale Cupei României

40

Victorie mare, în primul meci al anului, pentru FC Braşov Under 19. Juniorii stegari s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Juniorii mari ai clubului s-au impus cu scorul de 1-0, acasă, în faţa celor de la ACS Târgu Mureş.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Mattia Galliano, în minutul 93 al partidei.
Meciul s-a disputat duminică, la Tărlungeni.
Ionuţ Mitroi şi Marian Cristescu au început partida în formula: Arnold Sandor, Cezar Ciucă, Alexandru Dascălu, Robert Pandele, Eduard Chelaru, Octavian Oprea, Constantin Alexandru Sileanu, Robert Moroe, Vlad Cioriia, Ştefan Călin Tufa şi Marco Popescu. Rezerve pentru această partidă au fost: Marco Tudose, Manuel Răuţă, Sebastian Popescu, Dario Lazăr, Alexandru Valentin Frumosu, Fabritio Astalus, Gabriel Popescu, Mattia Galliano şi Bogdan Racz.

Obțineți actualizări în timp real direct pe dispozitivul dvs., abonați-vă acum.