Zilnic online

„PSD Brașov este un partener serios al celor care doresc sa facă administrație performantă” – Marius Dunca (PSD)

Familia politică și administrativă a Partidului Social Democrat a crescut în luna martie 2024 prin venirea unor noilor colegi, oameni cărora le port un respect deosebit pentru activitatea politică și administrativă pe care au derulat-o în ultimii ani.

379

 

Este un moment de mândrie pentru PSD Brașov să primim în rândurile noastre atât oameni cu o vastă experiență în domeniul politic și administrativ, cât și tineri motivați, dornici să aducă schimbări pozitive în administrație. Acești noi membri s-au alăturat echipei noastre cu dorința de a contribui la victoria noastră în alegerile din 2024 în județul Brașov.

Decizia lor de a ni se alătura este un semn de încredere în seriozitatea și sprijinul pe care l-am oferit de-a lungul anilor, în momentele de nevoie, atât în consiliile locale, cât și în Consiliul Județean Brașov. Pentru noi, importanți sunt oamenii și proiectele care aduc îmbunătățiri în viața comunității.

Nu am urmărit niciodată să blocăm pe cineva sau să creăm obstacole pentru alți primari, indiferent de partidul din care fac parte. Am adoptat întotdeauna o abordare deschisă și constructivă, iar acest lucru s-a reflectat în relațiile noastre de colaborare. Întotdeauna ne-am dorim să construim și să susținem proiecte care aduc beneficii reale cetățenilor.

Ne mândrim cu forța membrilor noștri și cu munca lor dedicată în proiecte importante pentru comunitate, precum educație, sănătate și infrastructură. Alături de primarii noștri tineri și muncitori, precum Mihai Cîmpeanu la Codlea, Alexandru Igrișan la Zărnești, Marius Doda la Vulcan, Cătălin Perșoiu la Poiana Mărului și Tiberiu Chirilaș la Vama Buzăului, în luna martie 2024 am primim cu bucurie și entuziasm noi colegi, pe Gheorghe Sucaciu de la Făgăraș, pe Camelia Bertea de la Victoria, pe Sergiu Arsene de la Bod și pe Radu Nan de la Moieciu, precum și peste 40 de consilieri locali de la nivel județean.

Mai mult, ușa noastră s-a deschis și pentru a sprijini candidați la primăriile Sânpetru, pe consilierul local Sebastian Poiană ales pe listele PNL, Dumbrăvița, pe consilierul local Viorel Strîmtu ales pe listele USR și Prejmer, pe consilierul local Daniel Cușai ales pe listele PNL.

Gestul lor arată, mai presus de orice, încrederea pe care o au în Partidul Social Democrat.

Acești oameni nu reprezintă doar lideri locali, ci și piloni ai comunităților lor, iar prin munca lor asiduă au adus schimbări pozitive în viețile oamenilor. Împreună, suntem determinați să construim un viitor mai prosper pentru toți locuitorii județului Brașov.

Ușa noastră rămâne întotdeauna deschisă celor ce doresc să aducă contribuții valoroase comunității. Să ne unim forțele și să construim împreună un viitor mai bun pentru toți!

 

Senator Marius – Alexandru Dunca, Președintele Organizației Județene Brașov a PSD

 

#GazetaBrașovului

Obțineți actualizări în timp real direct pe dispozitivul dvs., abonați-vă acum.

Abonează-te la newsletter
Înscrieți-vă aici pentru a primi cele mai recente știri, actualizări și oferte speciale livrate direct în căsuța dvs. de e-mail.
Te poți dezabona oricând!

Acest site folosește cookies. Utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie. DA, ACCEPT Mai mult