Zilnic online

Organizația Femeilor Social-Democrate din Municipiul Brașov aduce bucurie și zâmbete copiilor Asociației Copiilor cu Sindrom Down „Zâmbete și suflete curate”, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului

Înainte de sărbătorirea oficială a Zilei Internaționale a Copilului, Organizația Femeilor Social-Democrate din Municipiul Brașov a organizat o petrecere specială pentru copiii Asociației Copiilor cu Sindrom Down „Zâmbete și suflete curate”. După cum am promis să sprijinim și să aducem bucurie în viața copiilor din comunitatea noastră, ne-am ținut de promisiune și cu acest eveniment.

659

 

Președintele OFSD Municipiul Brașov, doamna avocat Ioana-Adriana Henegar, a declarat „Suntem onorați să putem organiza această petrecere în avans pentru copiii Asociației Copiilor cu Sindrom Down „Zâmbete și suflete curate”. Ne-am asumat angajamentul de a-i sprijini și a le aduce zâmbete pe chipuri, iar acest eveniment reprezintă o modalitate concretă de a aduce bucurie și de a crea amintiri frumoase. Considerăm că este de o importanță crucială să ne implicăm activ în susținerea copiilor cu Sindrom Down și a familiilor acestora. Acești copii au nevoie de sprijin, încurajare și oportunități de dezvoltare adecvate, iar noi, ca organizație social-democrată, suntem hotărâți să fim alături de ei în fiecare pas al drumului lor.

            Petrecerea pe care am organizat-o a fost un moment de distracție și bucurie pentru copii. Am creat un program special, plin de activități, jocuri și surprize, pentru a le oferi o experiență memorabilă și pentru a le arăta că sunt iubiți și valorizați în comunitatea noastră. Am dorit să le oferim un mediu cald și prietenos, în care să se simtă speciali și apreciați.

Petrecerea organizată de OFSD Municipiul Brașov a fost un moment de distracție și de bucurie pentru cei mici. Copiii au avut ocazia să se bucure de diverse activități, jocuri, spectacole și surprize pregătite special pentru ei. Echipa noastră s-a străduit să ofere o experiență memorabilă și să creeze un mediu cald și prietenos în care copiii să se simtă speciali și iubiți.

„OFSD Municipiul Brașov rămâne angajată în sprijinirea copiilor speciali și a familiilor acestora, în special a celor care se confruntă cu provocări speciale. Ne dorim să fim alături de ei în fiecare etapă a vieții lor și să contribuim la dezvoltarea și integrarea lor în societate” a mai transmis doamna avocat Ioana-Adriana Henegar.

În numele Asociației Copiilor cu Sindrom Down, doresc să transmit sincere mulțumiri Președintelui Organizației Femeilor Social-Democrate din Municipiul Brașov, doamna avocat Ioana-Adriana Henegar, pentru organizarea petrecerii speciale cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului. Această inițiativă a adus bucurie și zâmbete pe chipurile micuților noștri, creând o experiență memorabilă pentru ei. Suntem recunoscători că Organizația Femeilor Social-Democrate a înțeles importanța sprijinului și implicării în viața copiilor cu Sindrom Down și a dedicat timp și efort pentru a organiza acest eveniment minunat. Petrecerea a fost un prilej de distracție și bucurie pentru copiii noștri, oferindu-le momente pline de emoție și fericire.

            În numele tuturor copiilor cu Sindrom Down și familiilor lor, vă mulțumim pentru generozitatea și iubirea pe care le-ați arătat în organizarea acestei petreceri. Gestul dumneavoastră ne-a făcut să ne simțim speciali și apreciați în comunitatea noastră.

            Vă asigurăm că aceste amintiri frumoase vor rămâne vii în inimile noastre și vom continua să apreciem sprijinul și angajamentul dumneavoastră în susținerea copiilor cu Sindrom Down și a familiilor acestor” a declarat domnul Szekely Ștefan, președintele Asociației Copiilor cu Sindrom Down „Zâmbete și suflete curate”.

Organizația Femeilor Social-Democrate din Municipiul Brașov mulțumește tuturor celor implicați în organizarea și desfășurarea petrecerii, precum și celor care au sprijinit și au făcut posibil acest eveniment. Suntem mândre să ne implicăm în comunitatea noastră și să aducem zâmbete pe chipurile copiilor, astfel creând o lume mai bună pentru toți.

 

 

Biroul de presă PSD Brașov

Obțineți actualizări în timp real direct pe dispozitivul dvs., abonați-vă acum.

Abonează-te la newsletter
Înscrieți-vă aici pentru a primi cele mai recente știri, actualizări și oferte speciale livrate direct în căsuța dvs. de e-mail.
Te poți dezabona oricând!

Acest site folosește cookies. Utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie. DA, ACCEPT Mai mult